kocioł na pelety mini bio ne 10kw wysyłka gratis marki Kostrzewa

od 0,00 PLN

Kocioł spełnia oczekiwania programu PONE (Program Ograniczenia Niskiej Emisji). Mini Bio rodzaj NE bazuje na flagowym produkcie marki Kostrzewa - kotle Mini Bio, który jest w sprzedaży od 2010r.

Jako pierwsi w Polsce zainstalowaliśmy zbiornik na wymienniku.

nowoczesny, najmniejszy na rynku kocioł Mini Bio rodzaj NE do spalania pelet i owsa1 jest nowym „spojrzeniem w Polsce i w Europie" na samoczynne spalanie paliw stałych. Zastosowanie paliwa pelet o średnicy od 6 do 8 mm, lub zastępczo zboża (owies), podczas spalania zachowują niskie właściwości spalin i tym samym spełniają normy ochrony środowiska w Unii Europejskiej. Kocioł Mini Bio wariant NE jest stosownym urządzeniem przeznaczonym do instalacji w budynkach mieszkalnych, w których kotłownie zajmują wyjątkowo niewiele miejsca lub ich w ogóle nie ma. Powierzchnie ogrzewanych budynków mieszkalnych mogą wynosić od 50 –300 m2(2).

Urządzenie produkowane jest z czterech części. Cały kocioł jest w profilu prostopadłościanu o wymiarach 600x600x1600 mm dla kotła 10kW, a także 700x700x1650mm dla kotła 20kW.

 1. Pierwsza część to krągły stalowy wymiennik, płomienicowy wysokiej wydajności. Dzięki zaimplementowaniu przy projektowaniu metody 3T (time, turbulator, temperature) wymiennik jest nad wyraz niedużych gabarytów. Stworzony jest z wysokiej jakości stali kotłowej P265GH grubości 4-5 mm. Wymiennik wysposażony jest we wkłady ceramiczne oraz turbulatory spalin.
 2. Druga część to palnik Platinum Bio3, który może spalać pelety o grubości 6-8 mm, a w opcji uzupełniającej także zboża (owies)(1). Części konstrukcyjne palnika wyprodukowane są ze stali żaroodpornej H25N20S2, wytrzymującej temperaturę do 1150oC. Wyekwipowany został we wkład ceramiczny. Dzięki zastosowaniu samoczynnej modulacji Fuzzy Logic 2. Generacji i energooszczędnych części, w trakcie pracy palnik pobiera o mnóstwo mniej energii oraz spala o ok. 20% mniej paliwa od innych kotłów przystępnych na polskim rynku. Palnik Platinum Bio-ciche i zużywające mało energii elektrycznej urządzenie przy wyjątkowo niedużych wymiarach zewnętrznych.
 3. Trzecia część to zbiornik, który jest umieszczony na wymienniku kotła tak aby nie zajmować dodatkowego miejsca w pomieszczeniu. Pojemność zbiornika wynosi 220l-Mini Bio 10 kW, a także 240l-Mini Bio 20kW.
 4. Czwarta część to sterownik pracy całego systemu grzewczego budynkuregulator Platinum Bio ecoMAX 860P-S Simple z graficznym panelem operatorskim zainstalowanym we frontowej izolacji kotła. Ma ona za zadanie regulację pogodową jednego obiegu grzejnego + ciepłą wodą użytkową. W automatyce została zastosowana progresywna regulacja płomieniem i temperaturą Fuzzy Logic 2. Generacji. NOWOŚĆ

Aby obsługa kotła była jeszcze bardziej komfortowa i wygodna urządzenie zostało zaopatrzone w system OMS (operating monitoring system) kontrolujący liczba paliwa w zbiorniku, a także ilość popiołu w popielniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w takie systemy i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika i wybraniu popiołu. System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z dużym wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa i oczyszczeniu popielnika). Dane są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego. Rozwiązanie zastrzeżone w Urzędzie patentowym RP. NOWOŚĆ

mocne strony

Główną zaletą kotła Mini Bio typ NE są jego niewielkie gabaryty i prosta obsługa, polegająca na zasypaniu głównego zbiornika paliwem i wciśnięciu przycisku START. Komunikaty są wyświetlane na pokaźnym wyświetlaczu graficznym. W ciągu kilku minut urządzenie automatycznie rozpali się, samoczynnie dobiera cechy pracy i jak dodatkowo dąży do utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniach i ciepłej wody użytkowej.

Jedyną pracą jaką należy wykonać przy kotle Mini Bio rodzaj NE to zasypywanie głównego zbiornika o pojemności 220l/240l paliwem co 3 - 14 dni4 i wybieranie popiołu z palnika i kotła c.o.

Automatyka Platinum Bio ecoMAX 860P3-S-Simple - urządzenie wyprodukowane w zaawansowej technice, które kontroluje proces spalania w kotle i palniku peletowym.

Palnik Bio - ciche i zużywające mało energii elektrycznej urządzenie przy wyjątkowo małych wymiarach zewnętrznych.

 • samoczynny start palnika
 • automatyczna modulacja palnika Fuzzy Logic 2. Generacji.
 • kontrola płomienia za pomocą fotokomórki
 • niska bezwładność cieplną w trakcie startu i zatrzymania.
 • niski zużycie energii elektrycznej
 • kontrola temperatury pracy palnika – zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
 • 3 fazy rozpalania paliwa eliminują wybuchy gazów w trakcie rozpalania
 • funkcja AUTOSTART po zaniku napięcia – zapamiętywanie ostatnich ustawień
 • rozdział powietrza na pierwotne i wtórne – ograniczyło emisję CO do poziomu emisji z palników gazowych i olejowych
 • funkcja autoczyszczenia, automatycznie usuwa osad z rusztu palnika – funkcja nie występuję w palnikach zsypowych grawitacyjnych
 • owies – konstrukcja palnika umożliwia spalanie owsa
 • wkład ceramiczny -zmniejsza emisyjności i powiększa produktywność