kocioł na pelety mini bio ne 10kw wysyłka gratis marki Kostrzewa

od 0,00 PLN

udoskonalenie KULTOWEGO MINI BIO
Zaprojektowany po to, by dawać ciepło nawet wtedy, gdy w budynku brakuje kotłowni lub ta istniejąca jest bardzo niewielkich wymiarów. Znacząca redukcja gabarytów kotła stała się możliwa dzięki zamontowaniu zbiornika na paliwo na wymienniku ciepła. Rozwiązanie zaimplementowane po raz pierwszy przez Kostrzewę w 2009 r. W flagowym produkcie – kotle Mini Bio perfekcyjnie trafiło w potrzeby klienta. W nowej odsłonie klient otrzymuje jeszcze pokaźniejszy komfort, czystość i gwarancję ekonomicznej eksploatacji.PROSTOTA I WYGODA
System OMS zezwala na monitorowanie poziomu paliwa w zbiorniku i popiołu w popielniku. Domownicy z obfitym wyprzedzeniem są informowani o konieczności zasypania paliwa i oczyszczenia popielnika. OMS - wynalazek broniony patentem przystępny wyłacznie w naszych urządzeniach.NISKIE ZUŻYCIE PALIWA
Z Mini Bio ograniczysz zużycie opału. Zezwala na to m. In. Nieszablonowa konstrukcja urządzenia z użyciem specjalnych wkładów ceramicznych, które podnoszą efektywność do ponad 90 %.potężnY artykuł
Produkujemy kotły na długie lata. Jest to osiągalne m.in. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości potężnie łączonej stali oraz najkorzystniejszych podzespołów. Wytrzymałość konstrukcji sprawdzamy, poddając kotły ciśnieniu min. 4 barów, czym rzadko mogą wykazać się inni producenci.


BEZPIECZEŃSTWO SERWISOWE
Stworzyliśmy rozbudowaną sieć serwisową. Obecnie 200 wykwalifikowanych serwisantów świadczy usługi gwarancyjne i pogwarancyjne w Polsce, a także poza jej granicami.


MODUŁ INTERNET
Wszystkie funkcje urządzenia i systemu cieplnego budynku można obserwować przez komputer albo smartfon (opcja).


KOMPLETNE ŹRÓDŁO CIEPŁA
dobry kocioł to nie wszystko. Zapewniamy kompleksowe rozwiązania dla całej kotłowni, a nawet systemu grzejnego w obiekcie. Proponujemy postępowe rozwiązania z zakresu: magazynowania peletu, pneumatycznego podawania paliwa, automatyki kaskadowej, sterowania pogodowego całą instalacją c.o., sterowania c.w.u. I buforami, ochrony powrotu, czujników paliwa i popiołu, współpracy z pompą ciepła, a także kolektorami słonecznymi i kotłem gazowym.

PALNIK PLATINUM BIO

Ciche i zużywające niewiele energii elektrycznej urządzenie przy bardzo nieznacznych rozmiarach zewnętrznych.

mocne strony:
samoczynny start palnika, samoczynna modulacja palnika Fuzzy Logic 2. Generacji, kontrola płomienia za pomocą fotokomórki, niska bezwładność grzewczą podczas startu i zatrzymania, niski pobór energii elektrycznej, kontrola temperatury pracy palnika – zagwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, 3 fazy rozpalania paliwa eliminują wybuchy gazów w trakcie rozpalania, funkcja AUTOSTART po zaniku napięcia – zapamiętywanie ostatnich ustawień, rozdział powietrza na pierwotne i wtórne – zmniejszyło emisję CO do poziomu emisji z palników gazowych i olejowych, funkcja autoczyszczenia, samoczynnie usuwa osad z rusztu palnika – funkcja nie występuję w palnikach zsypowych grawitacyjnych, owies – konstrukcja palnika zezwala na spalanie owsa, wkład ceramiczny -zniża emisyjności i zwiększa sprawność.

OMS (operating monitoring system)

System nadzoru i obsługi kotła na paliwa stałe. Żeby obsługa kotła była jeszcze bardziej wygodna i wygodna urządzenie zostało wyekwipowane w system kontrolujący ilość paliwa w zbiorniku, a także liczba popiołu w popielniku. Dotychczas kotły na rynku nie były wyposażane w takie systemy i w gestii użytkownika było pamiętanie o zasypaniu zbiornika i wybraniu popiołu. System skonstruowany przez KOSTRZEWA mierzy i informuje z wielkim wyprzedzeniem użytkownika o planowanych działaniach (czyli o zasypie paliwa i oczyszczeniu popielnika). Informacje są wyświetlane w postaci monitu na ekranie regulatora kotła i regulatora pokojowego. Rozwiązanie opatentowane w Urzędzie patentowym RP.

PELLETS VACUUM (podajnik pneumatyczy peletu)

Urządzenie służące do transportu peletu na obfite odległości z magazynu wprost do kotła. Urządzenie jest niemal bezobsługowe. Podajnik wyekwipowany jest w szereg czujników nadzorujących w pełni samoczynną pracę urządzenia. Po wykryciu poziomu MINIMUM w zbiorniku buforowym urządzenie napełnia go do poziomu MAXIMUM niezależnie od aktualnego czasu. Istnieje na dodatek możliwość czasowego zaprogramowania działania podajnika tzn. Zbiornik buforowy zostanie napełniony do poziomu MAXIMUM w dniu tygodnia i o godzinie ustawionej poprzez użytkownika.

AUTOMATYKA PLATINUM BIO ecoMAX 860P - Simple

Urządzenie produkowane w zaawansowej technice, które kontroluje cykl spalania w kotle i palniku peletowym.

AUTOMATYKA STERUJE:
podajnikiem paliwa ze zbiornika, podajnikiem palnika, wentylatorem ciśnieniowym, zapalarką, pompą c.o., pompą c.w.u., czujnikiem poziomu paliwa, pompą kotłową/bufora, mieszaczem obwodu cieplnego - moduł B (opcja), pompą cyrkulacyjną - moduł B (opcja), buforem - moduł B (opcja), dodatkowymi dwoma zaworami mieszającymi - moduł B (opcja), dodatkowymi dwoma zaworami mieszającymi - moduł C (opcja).

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE:
sensor temperatury zewnętrznej, czujnik c.o., detektor c.w.u., kolorowy panel pokojowy ecoSTER TOUCH z funkcją zdalnego sterowania kotła, termostat pokojowy programowalny tygodniowy bezprzewodowy, termostat pokojowy programowalny tygodniowy przewodowy, detektor temperatury z regulacją, zestaw sondy lambda EcoLAMBDA, dodatkowy moduł rozszerzeniowy (B,C), moduł internetowy EcoNET.
* - dane zostaną uzupełnione po otrzymaniu sprawozdania z badań akredytowanego laboratorium. Kocioł został przebadany we wrześniu 2018 r.