Mata samoprzylepna izolacyjna lamelowa Klimafix Rockwool. Grubość 50mm / 5m2

od 0,00 PLN

Izolacja techniczna KLIMAFIX ROCKWOOL.
Samoprzylepna mata lamelowa ze skalnej wełny mineralnej, pokryta zbrojoną folią aluminiową. Do izolacji kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Opis:
ma fabrycznie nałożoną warstwę kleju na całej powierzchni wełny. Strona klejąca zabezpieczona jest prostą do zdjęcia przed montażem i przychylną dla środowiska folią PE. KLIMAFIX posiada układ włókien prostopadły do płaszczyzny podłoża, dzięki temu jest on potężny i sprężysty i nie zmienia swej pierwotnej grubości na powierzchniach płaskich, zagięciach i narożnikach.
Po prostu przyklej - problem mocowania izolacji rozwiązany! KLIMAFIX to wspaniale proste rozwiązanie do izolacji termicznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych! Pomaga skrócić czas konstrukcji izolacji choćby do 40%. Usuwa konieczność wykorzystania dodatkowych komponentów montażowych. Estetyka wykonania izolacji - pozwala uzyskać równą, gładką powierzchnię izolacji.

wykorzystanie:
Maty KLIMAFIX asygnowane są do izolacji cieplnej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o dowolnym przekroju, np. Prostokątnym, kołowym itp. Wyśmienicie nadaje się do stosowania wszędzie tam, gdzie oprócz własności izolacyjnych kładzie się szczególny nacisk na czas wykonania i estetykę izolacji.

dane techniczne:
-Gęstość objętościowa: 37 kg/m3
-Współczynnik przewodzenia ciepła: λD ≤ 0,042 W/mK
-Maksymalna wartość ciągłej temperatury nośnika energii grzewczej izolowanych sprzętów: 50°C
-Klasa reakcji na ogień: A2-s1, d0
-Maty zwinięte są w rolkę i opakowane w folię termokurczliwą PE.
-rozmiary standardowe:
rozmiary: 10, 8, 6, 5 m2
grubośći: 20, 30, 40, 50 mm

Warunki realizowania izolacji:
UWAGA! Wszystkie izolowane powierzchnie powinny być suche, czyste i odtłuszczone.
trafna temperatura konstrukcji wynosi od 5° C do 35° C. Artykuł należy bronić przed mrozem.
Dzięki warstwie kleju ułożenie maty lamelowej typu KLIMAFIX na kanale wentylacyjnym odbywa się w prosty i szybki sposób. Powłoka kleju gwarantuje wytrzymałość połączenia i nie traci swych właściwości po upływie dłuższego czasu. Brak konieczności użycia gwoździ, szpilek, taśm, obejm albo opasek skraca montaż maty KLIMAFIX nawet do 40% w stosunku do tradycyjnych mat lamelowych. Przy konstrukcji maty KLIMAFIX należy zwrócić uwagę na jej równomierne rozłożenie na kanale wentylacyjnym. Matę montuje się etapowo.

Ekonomiczność rozwiązania:
-Mniejszy koszt wykonania izolacji w porównaniu z tradycyjną matą lamelową mocowaną szpilkami
-szybki montaż izolacji – choćby do 40% szybciej na prostych odcinkach, oszczędność materiału izolacyjnego.
-Wyeliminowanie części mocujących w postaci szpilek, talerzyków zaciskowych i kapturków.
-Montaż bez korzystania z dodatkowych narzędzi (np. Zgrzewarki), a także bez użycia prądu.

Izolacja stworzona przy pomocy samoprzylepnej maty to:
-łatwość montażu na elementach o skomplikowanych kształtach lub łukach, gdzie zastosowanie szpilek jest kłopotliwe albo niemożliwe.
-pewność mocowania – powierzchnia klejenia równa jest powierzchni izolowanego kanału (w przeciwieństwie do montażu tradycyjną metoda przy użyciu szpilek, gdzie mata połączona jest z kanałem punktowo)