PF-431

Bezpośrednie podłączenie 16A. Z fazą priorytetową.


Przeznaczenie
automatyczny przełącznik faz służy do zachowania ciągłości zasilania odbiornika jednofazowego w przypadku zaniku fazy zasilającej albo spadku jej parametrów poniżej normy.

Działanie
Na wejście przełącznika doprowadzone jest napięcie trójfazowe (3× 230V+N). Na wyjście przełącznika kierowane jest napięcie jednofazowe (230V AC), tzn. Napięcie fazowe jednej z faz. Układ elektroniczny przełącznika kontroluje wartości napięć doprowadzonych faz tak, aby napięcie wyjściowe nie było mniejsze niżeli 195V. Faza o prawidłowych parametrach kierowana jest na wyjście przełącznika. Świecenie trafnej diody LED zielonej, powiadamia załączenie danej fazy na wyjście przełącznika. Faza L1 jest fazą priorytetową, tzn. Iż jeżeli jej parametry będą korzystne, to faza ta będzie za każdym razem załączana na wyjście. W przypadku spadku napięcia w fazie L1 poniżej 190V albo jego zaniku (gaśnie zielona dioda L1), układ elektroniczny przełączy na wyjście fazę L2 (o ile jej parametry będą dobre).
w sytuacji równoczesnego braku prawidłowych napięć w fazach L1 i L2 (gasną zielone diody L3 i L2), na wyjście zostanie dołączona faza L3. W przypadku powrotu prawidłowego napięcia zasilania w fazie L1 (powyżej 195V), układ załączy na wyjście tę fazę.

dane technologiczne


* Rzeczywiste dopuszczalne obciążenie zależy od charakteru odbiorników. W sytuacji zasilania znacznych urządzeń AGD, ogrzewania, oświetlenia (LED, metahalogeny, żarówki ESL), zaleca się stosowanie przełącznika PF-441 z dodatkowymi stycznikami.