Piec na pellet VIKING 8 panel biały WYSYŁKA GRATIS

od 7240,00 PLN

  • Producent: Kratki
  • Kategoria: Piece
zalety

Piec na pellet VIKING to skuteczne i ekonomiczne urządzenie cieplne, stworzone przy zaimplementowaniu pionierskich technologii. PIec stanowi przyjazne dla środowiska rozwiązanie dzięki spalaniu odnawialnego i czystego paliwa jakim jest pellet. Jego niewątpliwą zaletą jest optymalizacja zużywanego paliwa. VIKING zużywa wyłącznie taką liczba materiału opałowego, jaka jest wymagana do ogrzania pomieszczeń.

nowoczesnY DESIGN

VIKING to urządzenie o nowoczesnym zarysie i wyglądzie. Front pieca produkowany jest z paneli szklanych z hartowanego szkła. Obudowa paleniska pozostała wykonana ze stali, a dla jej dopełniającego zabezpieczenia pokryto ją farbą proszkową. Komora spalania pozostała wyłożona żeliwnymi elementami.

Dotykowy sterownik ukryty jest pod szklanym panelem. Jego ascetyczny wygląd i delikatne grafiki nieprzeciętnie pasują do wyglądu pieca.

VIKING zaopatrzony jest w pojedynczą, dekoracyjną szybę rodzaju glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Rozwiązanie to eksponuje doskonałą wizję ognia. Pondto bezkompromisowa i funkcjonalna klamka stanowi perfekcyjne uzupełnienie drzwiczek.

Jego uzupełniającą zaletą jest cicha praca, co w połączeniu z designem sprawia, że VIKING doskonale ukazuje się w przestrzeni mieszkalnej.

komfortowE wykorzystywanIE

Dzięki wbudowanemu podajnikowi, a także wykorzystanemu sterowaniu VIKING wymaga minimum pracy i zaangażowania. Praca z piecem skupia się na obsłudze dotykowego panelu, na którym ustawia się tryby pracy. Panel szczególnie intuicyjne menu, dzięki czemu obsługa całego urządzenia jest przystępna. Pellet umieszczany jest w osobnym, wydzielonym zasobniku co upraszcza jego łatwy zasyp. Zasobnik gromadzi w sobie do 15 kg paliwa. Taka ilość paliwa pozwala na ciągłą pracę pieca do 25 godzin.

Urządzenie może pracować w trzech trybach:

- termostatu, według którego zadajemy pożądaną temperaturę dla pomieszczenia, a piec sam dobiera stosownyą liczba paliwa i reguluje moc;

- programowalny, pozwalający na zaplanowanie pracy pieca w cyklach dziennych i tygodniowych;

- ręczny, z pięciostopniową regulacją poziomu mocy i ogrzewania.

System czystej szyby gwarantuje ograniczone osadzanie sadzy. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki temu nie brudzi się.

podczas spalania pelletu powstaje drobna liczba popiołu, który wystarczy sporadycznie opróżnić. W tym celu piec zaopatrzony pozostał w praktyczny, wyjmowany pojemnik upraszczający jego czyszczenie.

VIKING posiada dwa niezależnie pracujące wentylatory, z których pierwszy wywiewny jest odpowiedzialny za wydajniejsze ogrzewanie wnętrza poprzez wymuszoną cyrkulację ciepłego powietrza wzdłuż tylnej ściany komory spalania. Drugi - wyciągowy - zapewnia mechaniczny wyrzut spalin, gwarantując odpowiednie podciśnienie w odcinku kominowym.

Piec ma króciec dolotu powietrza, dzięki któremu doprowadzimy świeże powietrze z zewnątrz budynku. Nie będzie ono pobierane z pomieszczenia, w którym pracuje. Na dodatek urządzenie dla wydajniejszego spalania, ma przepływomierz, który w wąskim zakresie reguluje ilość obrotów wentylatora wyciągowego odpowiadającej za dopływ powietrza do paleniska co ma bezpośredni wpływ na jakość procesu spalania.

Aby ułatwić ustawienie urządzenia, nad wyraz na nierównych powierzchniach, ma ono regulowane nóżki, dzięki którym prosto je wypoziomujemy.

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

VIKING zaopatrzony jest w system czujników zapewniających jego bezpieczną i poprawną pracę. Sygnał dźwiękowy i komunikat na wyświetlaczu informują użytkownika, gdy zabraknie pelletu, nastąpi zanik ciągu, albo gdy zaistnieje możliwość przegrzania pieca.

Drzwi urządzenia zaopatrzone są w ceramikę szklaną niepodatną do 800°C.

Jego solidna i zrównoważona konstrukcja zagwarantowana jest dzięki zaimplementowaniu najlepszej jakości podzespołów.

informacje technologiczne
Moc nominalna (kW) 8,0
Zakres mocy grzejnej (kW) 2.5 - 8.0
efektywność grzejna (%) 86,5
Średnica wylotu spalin (mm) 80
przeznaczony do rekuperacji Tak
wariant paliwa pellet 6 mm
Waga (kg) 150,0
Temperatura spalin (℃) 205,0
Zgodność z normą BlmSchV 2 Tak
rodzaj przeszklenia proste
Otwieranie drzwi w lewo
Materiał wykonania szkło, żeliwo, stal
Szerokość (cm) 86,30
Wysokość (cm) 98,50
Głębokość (cm) 39,10
Dolot powietrza Tak
Popielnik Tak
dekoratywna szyba rodzaju glass Tak
pojemność zasobnika paliwa (kg) 15
Max czas palenia (h) 25
Średnica dolotu (mm) 60
zużycie mocy (W) 380
Zasilanie (V/Hz) 230/50