Viessmann Piec gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny vitodens 100-w b1hf, 3,2 - 19 kw -do 180m2 - nowość 2021 +termostat gratis

od 9100,00 PLN

 • Producent: Viessmann
 • Kategoria: Piece

1Piec gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny Viessmann VITODENS 100-W, wariant B1HF do pracy stałotemperaturowej albo pogodowej z pojedynczym systemem spalinowym. Znamionowa moc grzewcza 3,2 - 19 / 2,9 – 17,4 [kW] [50/30ºC] / [80/60ºC].

Ciepło dla pokoleń

Vitodens tworzony w Niemczech, na którym możesz polegać dziś i jutro. Dzięki szczególnie wysokiej jakości komponentów i najnowszej technice jest niezwykle oszczędny. A przy wykorzystaniu kolektorów słonecznych zaoszczędzi choćby do 35% energii. Kontroluj i steruj nim przy pomocy aplikacji ViCare i ciesz się nieprzeciętnym klimatem wnętrza z Twoimi dziećmi – tak błyskawicznie dorastają!

Nowy Vitodens – dzisiaj bestseller Viessmann jest jeszcze lepszy!

 • Zintegrowane WiFi zapewnia komfortową obsługę poprzez aplikację mobilna ViCare
 • Nowy, wysokiej jakości gazowy palnik MatriX Plus ze stali szlachetnej
 • Do 35% oszczędności w połączeniu z kolektorami słonecznymi
 • dostosowany do spalania gazu z domieszką do 20% wodoru
 • 10 lat gwarancji na wymiennik ciepła Inox-Radial
 • wytwarzany w Niemczech
 • Nagrodzony statuetką TOPBuilder dla najwyższej jakości produktów i rozwiązań budowlanych

nowe gazowe kotły kondensacyjne Vitodens 100-W to dowód, że w Viessmann wciąż dążymy do doskonałości!

Z piwnicy, na pokoje

nowe, matowe lakierowanie proszkowe w kolorze biała perła jest jedynym tego typu na rynku i wpisuje się harmonijnie w wystrój każdego innowacyjnego mieszkania. Większa grubość blach zagwarantuje pokaźniejszą stabilność i trwałość.

Najwyższa skutecznośći niezawodność

Nowoopracowany palnik MatriX-Plus jest jeszcze bardziej bezawaryjny i efektywny niż jego poprzednik. Układ samoczynnej regulacji spalania Lambda Pro zapewnia zawsze pełne osiągi, choćby przy wahaniach jakości gazu i zmiennych warunkach pracy.

Więcej bezpieczeństwa, więcej komfortu

Aplikacja przenośna ViCare App i zintegrowany interfejs WLAN pozwalają instalatorowi zapewnić swym klientom komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. W razie zakłóceń w pracy urządzenia instalator zostaje o nim poinformowany, jeszcze zanim w mieszkaniu spadnie temperatura.

Gotowy na przyszłość

technika, umożliwiająca wykorzystanie mieszanin gazu ziemnego z wodorem do ogrzewania budynków już istnieje i jest dostępna na rynku. Gazowe kotły kondensacyjne najnowszej generacji Vitodens 100 mogą już teraz pracować z 20-procentową domieszką wodoru. Dlatego właściciele domów, którzy zdecydują się na te nowoczesne kotły wiszące, będą już świetnie przygotowani na wymagania przyszłości.

Łatwy do zainstalowania

Nowa rodzina kotłów Vitodens upraszcza instalatorowi codzienną pracę po każdym względem. Prace uruchomieniowe, wykonywane w niedogodnej pozycji, należą już do przeszłości. Dochodzi do tego sporo innych korzyści, jak ujednolicenie przyłączy czyinstynktowny asystent uruchamiania.

intuicyjne uruchamianie

lepszy asystent uruchamiania pozwala na wygodne realizowanie wszelkich czynności obsługowych na ekranie dotykowym. Opcjonalnie można w tym celu skorzystać w tym celu z naszej aplikacji przenośnej ViStart App na smartfon albo tablet. Nie jest do tego niezbędne połączenie z Internetem.

Internet Inside

Skomunikowanie każdej instalacji z Internetem jest warunkiem, aby zapewnić swoim klientom jak najkorzystniejszy serwis także w przyszłości. Zintegrowany moduł WLAN i aplikacja ViCare App pozwala załatwić tę sprawę z użytkownikiem instalacji w kilka minut. Dopiero wtedy można uznać uruchomienie instalacji za zakończon

Łatwy do serwisowania

Przy nowej generacji kotłów instalator staje się długoletnim opiekunem sowich klientów, mogącym z łatwością kontrolować poprawnieść i efektywność pracy instalacji poprzez zdalną diagnostykę.

50 procent mniej części zamiennych

Modułowa budowa nowych gazowych kotłów wiszących i programu osprzętu upraszcza projektowanie, montaż i serwisowanie instalacji. W wyniku czego oznacza to zmniejszenie asortymentu części zamiennych i mniejszą złożoność programu produktów.

Jeszcze łatwiejsze czyszczenie

Moduł kondensacyjny z wypróbowanym wymiennikiem ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej i nowo opracowanym palnikiem MatriX-Plus jest gwarantem najwyższej jakości, sprawności energetycznej i trwałości użytkowej, a dzisiaj daje się jeszcze z łatwością czyścić.

zawsze wszystko na oku

Połączenie online pozwala namierzać osiągalne zakłócenia także zdalnie, oraz pozwala na indywidualne sygnalizowanie z jednolitym systemem kodów zakłóceń. Dzięki temu instalator może jeszcze przy biurku przygotować sobie rozwiązanie problemu, zmienić nastawy i zamówić części zamienne. Jadąc do klienta ma ze sobą wszystko co potrzeba i nie czekają go na miejscu żadne niespodziewanki.

Budowa pieca VITODENS 100-W

Palnik MatriX-Plus – wysokoefektywne serce nowej generacji kotłów Vitodens

„Nic nie jest tak prawidłowe, aby się nie dało ulepszyć“ – na tej zasadzie Viessmann od ponad 100 lat doskonali już sprawdzoną technologię i dostosowuje ją do nowych wymagań rynku.

Bardziej kompaktowe, bardziej skuteczne, bardziej ekonomiczne

Sercem nowej generacji gazowych kotłów kondensacyjnych jest nowo opracowany palnik MatriX-Plus. Największy zakres modulacji przy maksymalnej stabilności płomienia – dla zauważalnie niższego zużycia paliwa.

Mniej części zamiennych – niższe koszty

Palnik MatriX-Plus wymaga dla wszelkich typowielkości kotłów Vitodens tylko jednego rodzaju korpusu i jednego rodzaju elektrody zapłonowej. Zaleta nowej generacji: mniejszy asortyment i obszerniejsza unifikacja części zamiennych – a przez to niższe koszty.

samoczynna regulacja spalania Lambda Pro Plus

Dalszą innowacją technologiczną Viessmann jest układ automatycznej regulacji spalania Lambda Pro Plus. Dostosowuje się on automatycznie do rodzaju gazu i parametrów układ odprowadzania spalin, zapewniając za każdym razem czyste i wydajne spalanie. Układ przeprowadza także automatyczną adaptację do długości przewodów spalin i wysokości zainstalowania.

Wymiennik ciepła Inox-Radial

Jako wymiennik ciepła spaliny/woda zastosowano wypróbowany, stworzony ze stali szlachetnej Inox-Radial.

Przegłąd zalet

 • Wysoka odporność i sprawność, wymiennika ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej
 • O 40% niższe emisje NOx redukują obciążenie środowiska
 • Największy zakres modulacji przy maksymalnej stabilności płomienia – dla zauważalnie niższego zużycia paliwa
 • Niższe koszty przez zmniejszenie asortymentu części zamiennych i uproszczenie produktów
 • Stale czyste i skuteczne spalanie przez automatyczne dostosowanie parametrów do typu gazu i systemu odprowadzania spalin
 • bezawaryjne i bezpieczne, bo opracowane i wyprodukowane „Made in Germany żeby Viessmann”
 • 10 lat gwarancji

Katalog [ pobierz ]