Piec na pellet RAFAEL - WYSYŁKA GRATIS

od 4140,00 PLN

atuty

Piec na pellet RAFAEL to kompaktowe, efektywne i ekonomiczne urządzenie grzewcze, wytwarzane przy zaimplementowaniu innowacyjnych technice. Piec stanowi przyjazne dla środowiska rozwiązanie dzięki spalaniu odnawialnego i czystego paliwa jakim jest pellet. Jego niewątpliwą zaletą jest optymalizacja zużywanego paliwa. RAFAEL zużywa wyłącznie taką ilość materiału opałowego, jaka jest wymagana do ogrzania wnętrza.KOMPAKTOWA BUDOWA

RAFAEL to urządzenie o niewielkich wymiarach i wytwornym wyglądzie. Ogrzewacz od frontu posiada drzwiczki wyposażone w nowoczesne ozdobne przeszklenie rodzaju glass. Pokrywa urządzenia została wykonana ze stali, a dla jej zabezpieczenia pokryto ją farbą proszkową. Komora spalania została wyłożona elementami ze stali rdzoodpornej.

Sterownik ogrzewacza znajduje się w tylnej części urządzenia bezpośrednio nad drzwiczkami zasobnika na pellet. Jego minimalistyczny wygląd i delikatne grafiki idealnie komponują się w elegancji wygląd pieca.

RAFAEL wyposażony jest w pojedynczą, ozdobną szybę typu glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Rozwiązanie to wyróżnia wyśmienitą wizję ognia. Na dodatek minimalistyczna i funkcjonalna klamka stanowi rewelacyjne uzupełnienie drzwi.

Jego dopełniającą zaletą jest cicha praca, co w połączeniu z kompaktową budową powoduje, iż RAFAEL wyśmienicie pokazuje się w przestrzeni mieszkalnej czy biurowej.

wygodnE użytkowanIE

Dzięki zastosowanemu podajnikowi oraz zastosowanemu sterowaniu RAFAEL wymaga minimum pracy i zaangażowania. Praca z piecem skupia się na obsłudze panelu sterowania, na którym ustawia się tryby pracy. Pellet umieszczany jest w zasobniku do którego wlot znajduje się w górnej części urządzenia. Zasobnik mieści max 10 kg paliwa. Taka liczba paliwa umożliwia ciągłą pracę pieca do 16 godzin.

Urządzenie może pracować w trzech trybach:

- termostatu, według którego zadajemy pożądaną temperaturę dla wnętrza, a piec sam dobiera odpowiednią liczba paliwa i reguluje moc konieczną do ogrzania;

- programowalny, zezwalający na zaplanowanie pracy pieca w cyklach dziennych i tygodniowych;

- ręczny, z pięciostopniową regulacją poziomu mocy i ogrzewania.

System czystej szyby gwarantuje ograniczone osadzanie sadzy. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki czemu nie brudzi się.

w trakcie spalania pelletu powstaje minimalna ilość popiołu, który wystarczy sporadycznie usuwać. W tym celu piec zaopatrzony został w ergonomiczny, wyjmowany pojemnik ułatwiający jego czyszczenie. Ogrzewacz na pellet RAFAEL posiada także system umożliwiający ręczne czyszczenie opłomek przy pomocy specjalnego cięgna umieszczonego w przedniej części urządzenia nad drzwiczkami paleniskowymi.

RAFAEL posiada dwa niezależnie pracujące wentylatory, z których pierwszy wywiewny jest odpowiedzialny za produktywniejsze ogrzewanie wnętrza poprzez wymuszoną cyrkulację ciepłego powietrza wzdłuż tylnej ściany komory spalania. Drugi - wyciągowy usprawnia wyrzut spalin (nie zwalnia to instalatora od zapewnienia odpowiedniego ciągu na poziomie 12 Pa). Piec posiada króciec dolotu powietrza, dzięki któremu doprowadzimy świeże powietrze z zewnątrz budynku. Nie będzie ono pobierane z wnętrza, w którym pracuje urządzenie.

Aby ułatwić ustawienie urządzenia, szczególnie na nierównych powierzchniach, ma ono dostosowywane nóżki, dzięki którym z łatwością je wypoziomujemy.

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

RAFAEL wyekwipowany jest w system czujników zapewniających jego bezpieczną i prawidłową pracę. Sygnał dźwiękowy i komunikat na wyświetlaczu informują użytkownika o zaniku
ciągu albo możliwości przegrzania pieca.

Drzwi urządzenia zaopatrzone są w ceramikę szklaną oporną do 800°C.

Jego potężna i jednostajna budowa zagwarantowana jest dzięki zaimplementowaniu najkorzystniejszej jakości podzespołów.dane techniczne

Moc nominalna (kW) 6,0

Zakres mocy cieplnej (kW) 3.0 - 6.0

produktywność grzejna (%) 87,0

Średnica wylotu spalin (mm) 80

Spełnia kryteria EKOPROJEKTU Tak

przeznaczony do rekuperacji Nie

typ paliwa pellet 6-8 mm

Waga (kg) 83,0

Emisja CO (przy 13% O 2 ) ≤ podawana w % 0,01

Temperatura spalin (℃) 165,0

Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3) 20,0

Współczynnik produktywności energetycznej EEI 121,10

wariant przeszklenia proste

Otwieranie drzwi w lewo

Materiał wykonania stal, szkło

Szerokość (cm) 46,90

Wysokość (cm) 90,80

Głębokość (cm) 49,00

Dolot powietrza Tak

Popielnik Tak

ozdobna szyba typu glass Tak

pojemność zasobnika paliwa (kg) 10

Max czas palenia (h) 17

Średnica dolotu (mm) 50

zużycie mocy (W) 70 (350)

Zasilanie (V/Hz) 230/50